Multifokální skla: jedny brýle na všechny vzdálenosti

Říj 18, 2023

Většina z nás se někdy dostane do bodu, kdy začneme potřebovat brýle nejen pro čtení, ale také pro jasné vidění na střední a větší vzdálenosti. Řešením jsou multifokální skla, která umožňují vidět na všechny vzdálenosti. Pokud jste v minulosti nosili jednoduché brýle na čtení nebo pro práci na počítači, mohou multifokální skla představovat revoluci ve vašem pohodlí a vidění

Multifokální skla – jak fungují

Multifokální skla jsou brýlové čočky navržené tak, aby korigovaly více refrakčních vad naráz. Hlavní výhodou multifokálních skel je to, že obsahují různé části s různými dioptrickými hodnotami, umožňující zaostření na různé vzdálenosti.

Hlavní výhody multifokálních skel:

Pohodlnost: Multifokální skla eliminují potřebu nosit více párů brýlí. S jedním párem můžete vidět na blízko (čtení), na střední vzdálenost (práce na počítači) a na dálku (řízení auta).

Estetika: Multifokální brýle mají moderní design a nevyzrazují, že nosíte brýle na  více vzdáleností. Jsou diskrétní a elegantní.

Před tím, než si pořídíte multifokální skla, je klíčové provést vyšetření zraku. Optometrista nebo oční lékař vám pomůže určit dioptrické hodnoty pro všechny vzdálenosti, aby vám mohly být připraveny čočky na míru.

Měření zraku pro multifokální skla je důležité, protože umožní přesně určit, jaké typy multifokálních čoček jsou pro vás nejvhodnější. Existují různé typy multifokálních čoček, včetně bifokálních a progresivních, které nabízejí různé způsoby korekce pro blízké a vzdálené vidění.

Další články

Email

eurooptik@seznam.cz

Partnerské prodejny

Adresa

Žižkovo nám. 120/2
Prostějov, 796 01
Česká republika